43 Turniej Szachowy MDK 1 rozegrano na portalu Lichess

W Bydgoszczy odbył się 43 Turniej Szachowy MDK 1 rozgrywany na portalu Lichess. To pierwsza taka inicjatywa w tej placówce. Szachiści grali w godzinach 11.00-13.00 przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego z czasem 5 minut na zawodnika. I tym razem okazało się, że w imprezach z takim regulaminem jak na stronie Lichess opłaca się grać szybko. Uczestnik, który przegrał najmniejszą liczbę partii niekoniecznie zwycięża w turnieju. Nie ma oczekiwania na kolejną rundę, a komputer kojarzy natychmiast następny pojedynek.

W zawodach I miejsce zajął Alan Jagodziński (I LO Szubin) – 53 punkty (rozegranych partii 23,  wygranych 65%), II miejsce wywalczył Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) – 42 punkty (rozegranych partii 21, wygranych 57%), a III miejsce zdobył Piotr Szybowicz (I LO Szubin) – 38 punktów (rozegranych partii 15, wygranych 73%). W kategorii juniorów klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin), II miejsce Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz), III miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin).

Miejsca zawodników z gminy Szubin w klasyfikacji ogólnej: I miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin), III miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin), IV miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin), V miejsce Adam Maciejewski (Rynarzewo).
Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński startowali w drugim turnieju szachowym na ogólnoświatowej stronie szachowej Chess.com organizowanym w Łodzi w ramach akcji „Zostań w Domu Łódź 2020. Do rywalizacji stanęło 27 zawodników, którzy grali 11 rund przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, z czasem 5′ + 3”. Imprezę zorganizował Krzysztof Posłuszny z Fundacji im. Akiby Rubinsteina. III miejsce w turnieju wywalczył Alan Jagodziński – 8 punktów, a na VI miejscu uplasował się Olaf Jagodziński – 6,5 punktu.