8. Kujawsko Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej sportem stoi

Bieganie to specjalność kujawsko-pomorskich Terytorialsów. Szer. Katarzyna Sokólska wraz z koleżankami ze sztafety 4×100 m, zdobyła 2 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie. Na ostateczną informację o zakwalifikowaniu na Igrzyska olimpijskie w Tokio trzeba jeszcze poczekać. Reprezentacja Polski obroniła tytuł drużynowych Mistrzów Europy.

Podnoszenie ciężarów to kolejna dyscyplina, w której żołnierze 8.K-PBOT osiągnęli poziom mistrzowski. W dniach 04-06 czerwca 2021 r. zmierzyli się z zawodnikami z całego kraju na Mistrzostwach Polski Seniorów. Zawody odbyły się na obiektach MKS „Atleta” w Gdańsku. Przedstawicielką kobiet była szer. Eliza Wcisłak, która w dwuboju uzyskała wynik 169 kg. Zdobyła 5 miejsce w kategorii do 81 kg. Szer. Łukasz Losy uplasował się na 4 miejscu, uzyskując imponujący wynik 316 kg w dwuboju. Dodatkowo otrzymał wyróżnienie w postaci małego brązowego medalu za podrzut (171 kg) w kat. wagowej +109 kg. Kolejny reprezentant, szer. Łukasz Łęgowski zajął 5 miejsce w kategorii do 81 kg z łącznym wynikiem 285 kg. Żołnierze trenują pod czujnym okiem mł. chor. Piotra Wysockiego w Wojskowym Zespole Sportowym Zawisza w Bydgoszczy. Prezesem sekcji podnoszenia ciężarów jest st. chor. szt. Waldemar Gospodarek.

Nie brakuje również żołnierzy, którzy mierzą swoje możliwości podczas imprez amatorskich. 4 czerwca odbyła się sztafeta biegowa Bydgoszcz/Toruń-Grudziądz z okazji 70 rocznicy urodzin Bronisława Malinowskiego. Tego dnia brygadę reprezentował ośmioosobowy zespół biegaczy.