Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią obsłuży Tarczę Finansową dla przedsiębiorców

Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią obsłuży Tarczę Finansową dla przedsiębiorców!

Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią obsłuży mikro oraz małe i średnie przedsiębiorstwa w ramach uruchomionego przez rząd programu Tarczy Antykryzysowej. Dla najbardziej zagrożonych przedsiębiorstw w Polsce trafi aż 75 miliardów złotych. 

Wnioski i wypłaty subwencji są obsługiwane przez system bankowości internetowej Banku. Przedsiębiorcy będący Klientami Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią mogą składać wnioski wyłącznie w wersji online, tj. po zalogowaniu się do bankowości internetowej.

Z rządowego wsparcia Tarczy Finansowej za pośrednictwem Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią mogą skorzystać firmy, które m. in. nie zalegają z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne i odnotowały spadek przychodów o co najmniej 25% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 roku w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów:

Tarcza Finansowa PFR dla mikrofirm

  • dla firm zatrudniających od 1 do 9 pracowników,
  • finansowanie w postaci prostych subwencji wypłacanych za pośrednictwem banków,
  • do maksymalnej kwoty 324 tys zł (średnio ok 70-90 tys. zł) na 3 lata,
  • środki bezzwrotne do 75% subwencji po 12 miesiącach pod warunkiem prowadzenia działalności i utrzymania poziomu zatrudnienia w ciągu 12 miesięcy.

Tarcza Finansowa PFR dla Małych i Średnich Firm

  • dla firm zatrudniających od 10 do 250 pracowników,
  • finansowanie w postaci prostych subwencji wypłacanych za pośrednictwem banków,
  • do maksymalnej kwoty: 3,5 mln zł (średnio 1,9 mln zł) na 3 lata,
  • środki bezzwrotne do 75% subwencji po 12 miesiącach pod warunkiem prowadzenia działalności, utrzymania poziomu zatrudnienia w ciągu 12 miesięcy oraz zanotowania straty na sprzedaży.

Zapraszamy na stronę informacyjną Banku poświęconą subwencjom z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR)

Banki Spółdzielcze zrzeszone w Spółdzielczej Grupie Bankowej oferują swoim Klientom pomoc w ramach tarczy dzięki olbrzymiej pracy włożonej przez pracowników całego Zrzeszenia i dzięki narzędziom technicznym udostępnianym przez SGB-Bank i Krajową Izbę Rozliczeniową. Ogrom działań wdrożonych po raz pierwszy na taką skalą i w rekordowo szybkim czasie pokazuje, że – podobnie jak to było np. w przypadku płatności mobilnych – Grupa SGB nie tylko doścignęła komercyjną konkurencję, ale jest w stanie wyprzedzać ją o krok. Przypomnijmy, że Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią oferuje swoim Klientom, poza tradycyjną bankowością, również bankowość internetową, mobilną oraz biometryczną, a także cały wachlarz płatności mobilnych: BLIK, Google Pay, Apple Pay, GarminPay i FitbitPay.

Serdecznie zapraszamy również na stronę informacyjną poświęconą innym rozwiązaniom, narzędziom i poradom Banku w dobie pandemii koronawirusa.