Bezpieczna droga do szkoły w powiecie nakielskim

Najmłodsi, jeszcze przez kilka dni mogą cieszyć się wakacjami. Jak spędzą ten czas policjanci z powiatu nakielskiego? Pracowicie – funkcjonariusze sprawdzają stan oznakowania w rejonach szkół oraz przejść dla pieszych, z myślą o bezpieczeństwie uczniów, którzy za chwilę wrócą do szkolnych ławek.

Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek po wakacjach, sporo pracy mają policjanci. Jak co roku funkcjonariusze „drogówki” i dzielnicowi z nakielskiej komendy sprawdzają czy znaki w rejonach przejść dla pieszych i szkół są czytelne i prawidłowo usytuowane. Ich uwaga skupia się zarówno na oznakowaniu poziomym, jak i pionowym, ale również na stanie urządzeń ostrzegawczo–zabezpieczających.  Działania prowadzone są na terenie całego powiatu nakielskiego. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości powiadamiany jest właściwy zarządca drogi.

Już za kilka dni ruch w rejonach szkół będzie naprawdę duży. Dlatego nakielscy mundurowi robią wszystko, aby już dziś zadbać o sprawną, a przede wszystkim bezpieczną drogę do szkoły.

Z początkiem września policjanci rozpoczną kolejne działania, mające na celu zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym uczniom. Polegać one będą na patrolowaniu rejonów placówek oświatowych oraz przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo uczniów to priorytet. Zadbajmy wspólnie, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Kierowcom i pasażerom przypominamy o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych. Ruch w okolicach szkół, szczególnie rano, jest większy. Pamiętajmy o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, zwracajmy uwagę na znaki, a przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Pośpiech i nerwy nigdy nie są dobrymi kompanami podróży. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych. Rozmawiajmy i przypominajmy naszym pociechom o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom życzymy, aby ostatnie wolne dni spędzili radośnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią