Bezpieczne przedszkolaki ze Ślesina

Nakielscy policjanci przeprowadzili bardzo pożyteczną lekcję na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków ze Ślesina. Dzieci usłyszały wiele rad jak bezpiecznie korzystać z dróg i nie tylko. Miały też możliwość poznać policyjnego czworonoga i zobaczyć oznakowane radiowozy.

Dzieci ze ślesińskiego przedszkola gościły u siebie nakielskich policjantów. Mundurowi pojechali do placówki, aby porozmawiać z maluchami o przepisach drogowych i przybliżyć im swoją pracę. Zajęcia dla 3,4 i 5-latków współprowadzili: dzielnicowy mł. asp. Marek Mokrzycki, przewodnik policyjnego psa st. asp. Łukasz Król oraz mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Maluchy dowiedziały się wiele o przepisach drogowych i usłyszały rady jak korzystać z dróg. Policjanci uczyli prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z łamaniem przepisów prawa o ruchu drogowym.

Dzieci bardzo chętnie ćwiczyły poznane przepisy i zadawały wiele pytań. Nagrodą za aktywność na zajęciach była możliwość wejścia do policyjnego pojazdu służbowego oraz obejrzenia sprzętu jaki na wyposażeniu mają mundurowi.

Najwięcej radości przysporzył maluchom policyjny pies, który przyjechał do przedszkola ze swoim przewodnikiem. St. asp. Król opowiadał o swojej pracy, prezentował umiejętności czworonożnego podopiecznego i uczył jak należy zachować się kiedy dziecko zostanie zaatakowane przez obce zwierzę.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.            

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią