Bimbrownia w garażu. KAS zlikwidowała nielegalną produkcję alkoholu

  • Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy zlikwidowali bimbrownię, która działała na terenie jednej z prywatnych posesji pod Inowrocławiem.
  • W ręce mundurowych wpadło ponad 41 litrów nielegalnego alkoholu, 120 litrów tzw. zacieru oraz aparatura i półprodukty służące do wytwarzania bimbru. 

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu inowrocławskiego funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol. Kiedy mundurowi wkroczyli z kontrolą na teren podejrzanej posesji, zaskoczyli obecnych na miejscu dwóch mężczyzn.

W garażu kontrolujący ujawnili ponad 41 litrów bimbru o różnej mocy (do 80 %) głównie w butelkach szklanych oraz butelkach typu PET, a także beczkę o zawartości ponad 120 litrów tzw. zacieru. W pomieszczeniach garażowych znajdowała się również linia produkcyjna składająca się m.in. z kolumny destylacyjnej i grzałek elektrycznych.

W budynku mieszkalnym mundurowi znaleźli m.in. 1.680 szt. etykiet z nadrukiem, a także dwa opakowania węgla aktywnego służącego do filtracji destylowanego alkoholu.

Funkcjonariusze KAS wszczęli w sprawie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz sprzęt służący do jego produkcji. Właścicielowi bimbrowni grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

Kinga Błaszczyńska Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy