Brud i pył są bez szans! Kärcher po raz dziewiąty wspiera kierowców legendarnego Dakaru

Dakar 2020 będzie pod wieloma względami wyjątkowy. W tym roku owiany legendą wyścig opuszcza Amerykę Południową, kontynent, który gościł to wydarzenie od wielu lat. Rajd  przenosi się do słynącej z zapierających dech krajobrazów i takich też atrakcji turystycznych, Arabii Saudyjskiej. Kraj Szejków, wielkiego przepychu i blichtru, ale także surowej, wyznaczanej przez nakazy religijne islamu obyczajowości, po raz pierwszy będzie gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia. W tym roku już po raz dziewiąty w imprezę zaangażowana jest firma Kärcher – globalny lider technologii czyszczenia. Już miliony osób na świecie sprzętem marki Kärcher dba o porządek w swoich domach i firmach, a także zakładach przemysłowych. Obecność marki na Dakarze po raz kolejny zapewnia, iż urządzenia Karcher poradzą sobie w każdym miejscu i w najbardziej trudnych warunkach – nie straszny im żaden brud.

 

Rajd Dakar rozpocznie się 5 stycznia i potrwa do 17 stycznia 2020. W tym roku firma Kärcher po raz drugi zaprezentuje podczas Rajdu swoje nowoczesne mobilne centrum czyszczące – zabudowaną wysokociśnieniowymi urządzeniami czyszczącymi Kärcher ciężarówkę z napędem na cztery koła. Ten niezwykły pojazd przemierzy z uczestnikami całą trasę Dakaru dbając o czystość pojazdów, które przecież, tak samo jak i kierowcy, są poddawane podczas morderczej rywalizacji, najcięższej próbie.

Urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher są zaprojektowane tak, aby sprostać wszelkim wymaganiom i pracować efektywnie w różnych obszarach. I tak podczas Dakaru służą do czyszczenia wszystkich pojazdów przemierzających trasę rajdu i przygotowania ich do dalszych prac serwisowych. Kierowcy bardzo cenią to wsparcie, gdyż dzięki temu mogą pozyskać wiedzę na temat stanu technicznego swojego pojazdu, a ich ekipa może sprawnie naprawić auto czy motocykl i przygotować go do dalszych zmagań.

Warto zauważyć, że mobilne centrum czyszczące 4×4 wykorzystuje recykling, by w tych trudnych warunkach klimatycznych zaoszczędzić do 80% wody. To doskonale podkreśla fakt, że firma Kärcher mocno stawia na zrównoważony rozwój, a swoje zobowiązania wobec społeczności jak i planety traktuje poważnie.

Ponadto Kärcher ponownie jest sponsorem utytułowanego zespołu rajdowego Team X-raid.

Natalia Bała