Budowa Park&Ride zgodnie z planem

W dniu 22 kwietnia 2020 roku odbyło się cykliczne spotkanie rady budowy na terenie powstającego parkingu Park&Ride.

Na cotygodniowych spotkaniach omawiane są bieżące sprawy związane z prowadzonymi robotami. W minioną środę dokonano przeglądu i zapoznano się z wykonanymi aktualnie robotami. Przedstawiono zakres prac związanych z usunięciem kolizji teletechnicznych, energetycznych i wodno-kanalizacyjnych.

Obecnie trwają prace drogowe na budowanym rondzie u zbiegu ulic Mickiewicza – Nowa – Mrotecka. Przejazd na rondzie odbywa się bezkolizyjnie w dwóch kierunkach. Wykonywane są również prace drogowe na ulicy Nowej oraz w części przyszłego parkingu. Wykonawca czyni starania, aby ulica Nowa została udostępniona do użytku przed rozpoczęciem wakacji.

Zgodnie z umową termin zakończenia inwestycji upłynie z dniem 31 października tego roku i powinien zostać dotrzymany. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i jest realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.

W rozmowach uczestniczyli: burmistrz Sławomir Napierała, z-ca burmistrza Krzysztof Błoński, inspektor Jacek Jankowski, kierownik budowy Piotr Watola oraz inspektor nadzoru budowlanego Wojciech Śmigielski.

foto2Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią