Było tak blisko awansu

Po siatkarzach eliminacje do  finałów XVI IOSW „Tokyo 2020” rozpoczęły siatkarki Nakła. Do eliminacji zgłosiły się 24 reprezentacje żeńskie z  województwa kujawsko-pomorskiego, które podzielono na 6 grup po 4 zespoły. Drużyna nakielska w wyniku losowania trafiła do grupy drugiej wraz z drużynami Osielska, Lniana (srebrny medalista poprzednich Igrzysk) oraz Kamienia Krajeńskiego.  Kamień był gospodarzem pierwszego turnieju eliminacyjnego, który odbył się w niedzielę 3 listopada 2019 r. w hali sportowej przy szkole podstawowej. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów.
Wyniki spotkań:
Lniano – Osielsko  2:0 ( 25:15,25:20 )
Nakło – Kamień  2:0 ( 25:15,25:14 )
Osielsko – Kamień  1:2 (21:25, 25:23, 7:15 )
Lniano – Nakło 2:1 ( 26:28, 25:14, 15:13 )
Nakło – Osielsko 2:1 ( 22:25, 25:23, 15:9 )
Kamień – Lniano 2:0 ( 25:20, 25:21 )
Klasyfikacja końcowa:
1. Kamień
2. Lniano
3. Nakło
4. Osielsko
Mecz z drużyną Lniana decydował o awansie do kolejnej rundy eliminacji. Był bardzo zacięty, emocjonujący. Pierwszego seta wygrały dziewczyny z Nakła, choć przegrywały ale bardzo ambitnie broniąc piłki w polu doprowadziły do remisu po 23 by wygrać go na przewagi. W drugim secie zespół z Lniana wzmocnił zagrywkę, zdobył dużą przewagę  i wygrał seta. O wszystkim decydował 3 set. Jego początek należał do dziewczyn z Nakła, które prowadziły już 8:4, po zmianie stron zespół Lniana odrabiał straty doprowadzając do remisu 13:13. Przy tym stanie sędzia meczu podjął dwie fatalne decyzje odgwizdując  dotknięcie siatki naszej zawodniczki (a dotknęła jej zawodniczka z Lniana) oraz nie odgwizdał przełożenia rąk i dotknięcia piłki przez środkową zawodniczkę drużyny Lniana
(czym utrudniła rozegranie piki naszej rozgrywającej). Na nic zdały się protesty; set zakończył się wygraną zespołu z Lniana. I to właśnie drużyny Kamienia i Lniana wywalczyły awans do II rundy.
Reprezentacja Nakła grała w składzie: Dominika Kocemba, Aleksandra Kozłowska, Kinga Szwocher, Anna Kiersznicka, Katarzyna Kowalska, Martyna Mazur, Ola Kozłowska, Weronika Świderska. Gratulacje za ambitną postawę i walkę w tych eliminacjach. Wyjazd został sfinansowany ze środków dotacji przyznanych Radzie Miejsko-Gminnej LZS w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego dla organizacji pozarządowych.