Chór „Lutnia” z Więcborka zdobywa Sławę !

Podczas Lubuskiego Święta Pieśni – X Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej, który odbył się dnia 19 września 2021 r. w pięknym miasteczku Sława (miasto w woj. lubuskim, w powiecie wschowskim) – nasz więcborski chór zdobył Srebrne Pasmo!

Dla chórzystów był to intensywny weekend wspólne kilkugodzinne warsztaty zespołów, które zgłosiły się do konkursu oraz wspólny koncert wszystkich zespołów. Chór „Lutnia” z Więcborka wzbogacił swój repertuar o nowe utwory i przyjął wiele cennych wskazówek od najlepszych fachowców z dziedziny chóralistyki.

Podczas niedzielnego konkursu chór, pod dyrekcją Karola Szmidta, zaprezentował cztery utwory:

  1. polskiego kompozytora – „Kto szuka Cię…” Józefa Świder,
  2. sakralny – „Ojcze nasz” w opracowaniu Stanisława Głowackiego,
  3. dowolny – „Ave Maria” – Ramiro Reala,
  4. ludowy – „Oj, nasi jadą” Stanisława Rożdżyńskiego

Jury w składzie prof. Iwona Wiśniewska-Salamon, dr hab. Kinga Litowska, dr Aleksandra Janus dokonało oceny wszystkich zespołów i przyznało Srebrne Pasmo dla Stowarzyszenia Chór „Lutnia” z Więcborka. Jest to z pewnością duże osiągnięcie i potwierdzenie wysokiego poziomu muzycznego więcborskiego chóru. Grand Prix festiwalu w Sławie zdobył Chór Żeński „Polirytmia” z Zielonej Góry.

Dyrygent Chóru „Lutnia” serdecznie dziękuje osobom zaangażowanym w wspólny sukces: wszystkim chórzystom, prezesowi chóru Jackowi Krzyżanowskiemu oraz opiekunowi duchowemu ks. Łukaszowi Kucharskiemu, a także wszystkim składającym gratulacje i wyrazy uznania.

Katarzyna Włodarczak UM Więcbork