Cierpice: Tragiczny w skutkach wypadek na drodze krajowej nr 10

Dzisiaj (22.06.2021 roku) na drodze krajowej nr 10 w okolicach Cierpic doszło do wypadku drogowego. Po zderzeniu 2 samochodów osobowych i pojazdu ciężarowego zginęła jedna osoba a kolejna trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz proszą świadków o kontakt.

Dzisiaj, 22 czerwca 2021 roku krótko przed godz. 7:00 na drodze krajowej nr 10 (302,2 km trasy, okolice Cierpic) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów toruńskiej drogówki wynika, że ciężarowa scania (kierowana przez 22-latka) jadąca od strony Torunia najechała na tył hondy jazz. Po uderzeniu auto osobowe zostało wypchnięte na przeciwny pas jezdni, gdzie czołowo zderzyło się z renault kangoo jadącym od strony Bydgoszczy. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierujący renault 55-latek. Do szpitala trafiła 45-latka kierująca hondą. Funkcjonariusze ustalają teraz przebieg, okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. 47 754 26 07 lub 112. W szczególności prosimy o kontakt osoby, które zarejestrowały to zdarzenie kamerą samochodową i nie przekazały do tej pory nagrania funkcjonariuszom.

KMP w Toruniu