Czy można nie lubić Świąt Bożego Narodzenia?

W zimowe popołudnie, 16 grudnia 2021 roku, w filii bibliotecznej w Paterku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Uczestniczki spotkania dzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Karen Schaler pt. „Pierwsza taka Gwiazdka”. Miło brzmiący tytuł wprowadził czytelniczki w świąteczny nastrój.

Opowieść dotyczy młodej kobiety – Haley, która całe swoje życie poświęciła pracy. Zatracając się w niej, właściwie nie obchodziła Świąt Bożego Narodzenia. Cała otoczka przygotowań, pięknych dekoracji i pysznych świątecznych dań była dla niej czymś zbędnym, wręcz drażniącym ją. W czasie Bożego Narodzenia organizowała służbowe spotkania. Umawiała się z klientami firmy, w której pracowała w ciepłych krajach, by załatwić służbowe sprawy. Wszystko jednak nagle się zmieniło. Za sprawą swojego szefa, Haley trafiła na Obóz Gwiazdkowy do urokliwego starego pensjonatu w górach. Pobyt na tym obozie ma być dla niej furtką do awansu. Jeśli go ukończy i poczuje ducha świąt dostanie szansę na przygotowanie wielkiego projektu.

Co jednak się wydarzy na tym obozie? O czym przypomni jej spotkane tam małżeństwo oraz mężczyzna, który utracił ukochana osobę? Co sprawi, że w sercu poczuje nieznane ciepło i kto zmieni jej życie?

Uczestniczki spotkania DKK zachęcają wszystkich do przeczytania książki.

Zawsze warto szukać ducha świąt, niezależnie od tego w jakiej jesteśmy sytuacji. Życie mamy tylko jedno i warto celebrować piękne chwile, szczególnie te otulone magią grudniowych świąt.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 20 stycznia 2022r. Omawiać będziemy książkę Sylwii Trojanowskiej „Powiedz mi, jak będzie”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Katarzyny Hass – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią