Czy niechciana żona, to zdradzona żona? – Dyskusyjny Klub Książki w Paterku

23 lutego 2023 roku popołudniu, w bibliotece w Paterku, odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Głównym tematem dyskusji była zdrada opisana przez Nataszę Sochę oraz Lilianę Fabisińską we wspólnie napisanej książce „Schronisko niechcianych żon”.
Klubowiczki zastanawiały się także czy rozpadający się dom do kapitalnego remontu może nosić miano schroniska?
Na co dzień mieszka w nim Hortensja oszukana przez męża i opuszczona przez córki. Pod swój dach przygarnia również Agatę oraz Oliwię i Monikę. Trzy kobiety, które tak jak ona zostały zdradzone. Oblicza zdrady bywają jednak różne, tak jak różne są bohaterki książki „Schronisko niechcianych żon”. Mimo licznych niedogodności każda z nich odnajduje u Hortensji swój azyl. Wspólnie postanawiają zawalczyć o siebie i dać nauczkę swoim mężom. Odkrywając prawdę o nich przygotowują plan zemsty. Czy jednak go zrealizują i co zaważy na tym by wprowadzić nieco zmian w realizację tej zemsty?
By się o tym przekonać członkinie DKK zachęcają do przeczytania ostatnio omawianej książki. Napisana wspólnie przez Nataszę Sochę oraz Lilianę Fabisińską powieść to historia, w której przejrzy się każda z nas…

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 23 marca.

 

Autor: Katarzyna Hass –  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią