Czy rozpoznajesz tych mężczyzn?

Policjanci z toruńskiej komendy poszukują dwóch mężczyzn, którzy dokonali wymuszenia rozbójniczego. Wizerunek sprawców zarejestrowały kamery monitoringu. Funkcjonariusze szukają osób, mogących pomóc w ustaleniu personaliów tych osób lub innych świadków.

Policjanci z toruńskiej komendy poszukują sprawców wymuszenia rozbójniczego, do jakiego doszło 1 maja tego roku około godz. 23:40 na stacji paliw w Toruniu, przy ul. Grudziądzkiej 125. Dwóch mężczyzn wzięło z półki zgrzewki piw, po czym nie płacąc za nie, skierowali się w stronę wyjścia. Tam pracownik stacji próbował zatrzymać jednego z nich zachodząc mu drogę. Wówczas sprawca swoją głową uderzył w czoło pracownika stacji i wspólnie z drugim mężczyzną uciekł ze stacji w stronę ulicy Koniuchy.
Rysopisy: pierwszy mężczyzna ubrany był w ciemną bluzę z kapturem z napisem w przedniej części „4F”, twarz zasłoniętą miał bordowo – fioletową maseczką ochronną; drugi z mężczyzn ubrany był w czarną bluzę na suwak, czarną czapeczkę z białym emblematem „New York” oraz szare spodnie dresowe.
W toku postępowania policjanci dotarli do monitoringu, na którym widać sprawców tego przestępstwa. Funkcjonariusze proszą osoby, które rozpoznają mężczyzn przedstawionych na zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. 47 754 26 07 lub 112.
Informacje można przekazać anonimowo.
Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowska