Dominika Pochowska piąta w Mistrzostwach Europy

Dominika Pochowska zapaśniczka ULKS GRYF Wojnowo 17-19.05.2021 reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy U-15 w stolicy Bułgarii Sofii.

Dominika jest kolejną zawodniczką klubu z powiatu bydgoskiego, która reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej.

Mimo trudnego okresu po rocznych obostrzeniach świat sportu wraca do normalności. Na bułgarskim czempionacie wystartowały wszystkie liczące się 24 kraje europejskie. Reprezentacja Polski pod wodzą trenerów Adama Bloka i Norberta Warchoła  liczyła 13 zawodniczek, które wywalczyły 4 medale , 3 srebrne i jeden brązowy.

Dominika startowała w kategorii wagowej do 66 kg. W 1/8 finału uległa zawodniczce z Rosji. Rosjanka Titowa awansowała do finału tym samym otwierając drogę Dominice do walki repasażowej. W pojedynku repasażowym Dominika pewnie ograła 4 : 0 Kaski (Estonia) i wieczorem  w sesji finałowej w walce o brąz Mistrzostw Europy spotkała się z utytułowaną Sokolovską (Ukraina). Dominika przegrała pojedynek o brązowy medal przez przewagę techniczną i musiała się zadowolić piątym miejscem w Europie. Nie mniej dla uczennicy Technikum Mundurowego w Mroczy jest to jak do tej pory największy sukces sportowy w dotychczasowej przygodzie z zapasami. Walcząc w strefie medalowej i uplasować się na 5 miejscu w Europie w tak poważnej imprezie to znakomite osiągnięcie dla młodej sportsmenki. Wynik sportowy Dominiki Pochowskiej jest dla klubu ULKS GRYF Wojnowo największym osiągnięciem sportowym w całej historii startów zapaśników z gminy Sicienko w Mistrzostwach Świata i Europy.

Adam Górzyński : Mistrzostwa Europy Kadetów Bułgaria 2014 – 9 miejsce