Dynamiczne wejście do lokalu z nielegalnym hazardem

  • Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Policji zlikwidowali w Grudziądzu lokal, w którym urządzane były nielegalne gry hazardowe.
  • Zabezpieczono 4 automaty do gier oraz ok. 400 g środków narkotycznych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia oraz Policji z Grudziądza, przeszukali lokal, w którym organizowano nielegalny hazard.

Mundurowi, po bezskutecznym wezwaniu do otwarcia lokalu, musieli siłowo wyłamać drzwi, aby dostać się do wnętrza. Na miejscu zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych, ponad 400 g środków narkotycznych oraz niewielkie ilości marihuany i tabletek o działaniu narkotycznym. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli również blisko 4 tys. zł.

Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe na zatrzymanych urządzeniach hazardowych potwierdziły, że służyły one do prowadzenia nielegalnej działalności.

Funkcjonariusze z KAS zabezpieczyli maszyny i prowadzą postępowanie, które ma na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za nielegalne urządzanie gier.

Nielegalne gry hazardowe

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Dwie osoby usłyszały zarzut urządzania lub prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy oraz posiadania środków odurzających. Postępowanie w sprawie zatrzymanych narkotyków prowadzi grudziądzka Policja.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać za pośrednictwem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS nr 800 060 000 oraz na adres e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl

Kinga Błaszczyńska Rzecznik prasowy  IAS w Bydgoszczy