Dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Nakło nad Notecią odwiedziły nakielskich mundurowych

Dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Nakło nad Notecią przyszły w odwiedziny do nakielskich policjantów. Uczniowie mieli okazję zwiedzić komendę i zobaczyć z bliska, jak wygląda praca mundurowych. Nie zabrakło też pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie ferii.

Do nakielskiej komendy zawitały dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Nakło nad Notecią. W murach jednostki powitali ich mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. sztab. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć pracę oficera dyżurnego na stanowisku kierowania oraz posłuchać korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami. Zza krat obejrzały także policyjny areszt i usłyszały kilka słów na temat pracy policjanta pełniącego w tym pomieszczeniu służbę.

Duże zainteresowanie wśród  uczniów wzbudził radiowóz policyjny do którego, każde dziecko chciało wsiąść. Uczniowie chętnie siadali „za sterami” tego uprzywilejowanego auta. Jednak najwięcej uśmiechu na ich twarzach wywołała możliwość wejścia do tej części pojazdu, w której przewożone są osoby zatrzymane.

Niewątpliwie największą atrakcją było spotkanie z policyjnym psem Rokim i jego przewodnikiem. Opiekun czworonoga, asp. sztab. Łukasz Król opowiadał o swojej pracy i zaprezentował krótki pokaz tresury zwierzęcia. Policjant przypomniał  dzieciom, jak powinny zachować się w sytuacji, kiedy zostaną zaatakowane przez obce zwierzę.

Ponadto na sali odpraw mundurowi przeprowadzili pogadankę z gośćmi na temat zagrożeń mogących wystąpić podczas ferii oraz omówiono sposoby na ich uniknięcie. Na pamiątkę wizyty w komendzie uczniowie otrzymali opaski odblaskowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią