Dzieci ze szkoły w Kołaczkowie spotkały się z policjantami

Kim jest nieletni, jakie ma prawa, ale też jaką ponosi odpowiedzialność za łamanie przepisów omówili podczas spotkania z uczniami w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie nakielscy mundurowi. Mowa była również o niewłaściwym korzystaniu z Internetu i cyberprzemocy.

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie przeprowadzili w ostatnich dniach mundurowi z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch rozmawiali z dziećmi z klas IV-VIII.
Uczniowie dowiedzieli się kim jest nieletni, czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy oraz czym jest czyn karalny. Policjanci przedstawiali także katalog kar, jakie przewiduje dla łamiącej prawo młodzieży ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Szczególną uwagę zwrócono też na ochronę prawną nauczycieli jako funkcjonariuszy publicznych.

Prócz tego uczniowie z klas młodszych zostali poinformowani o zagadnieniach związanych z cyberprzemocą, cyberprzestępczością i hejtem. Starsi natomiast dowiedzieli się wiele o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy i środków narkotycznych.

podkom. Justyna Andrzejewska  – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią