Dzielnicowi z Szubina rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Na temat bezpiecznego korzystania z dróg, ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi i innych ważnych tematach rozmawiali podczas spotkań z uczniami dwóch szubińskich szkół, dzielnicowi z miejscowego komisariatu.

W ostatnich dniach dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie gościli w dwóch szkołach na terenie miasta. Mundurowi odwiedzili uczniów klas II w Szkole Podstawowej nr 1 i młodzież w Zespole Szkół Specjalnych.
Rozmawiając z młodszymi, policjanci skupili się w dużej mierze na kwestiach związanych z bezpiecznym korzystaniem z dróg. Przypominali najważniejsze przepisy dotyczące pieszych, omawiali znaczenie sygnałów drogowych i przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z niezgodnym z przepisami korzystaniem z tras. Dzieci usłyszały też rady, jak być bezpiecznym w domu pod nieobecność rodziców i co zrobić w sytuacji, kiedy do drzwi zapuka osoba nieznajoma.
Uczniowie z ZSS, prócz powyższych kwestii, usłyszeli także o tym, czym jest demoralizacja i jaką odpowiedzialność ponoszą młodzi ludzie za łamanie prawa.
Wszystkie dzieci otrzymały też odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią