Dziennikarze z nagrodami

Rozstrzygnęliśmy konkurs „Fundusze europejskie dla Kujawsko-Pomorskiego”, na który prace nadesłali dziennikarze z całego regionu. Dzisiaj (15 grudnia) z laureatami spotkali się członkowie zarządu województwa.

Za nami czwarta już edycja konkursu, w którym nagradzamy autorów materiałów prasowych, radiowych oraz telewizyjnych, także w wydaniach internetowych, poświęconych projektom czy inwestycjom realizowanym ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dziękuję szczególnie za Waszą umiejętność wyjaśniania mieszkańcom specyfiki funduszy europejskich. Podejmujecie tematy trudne, ważne i ciekawe. Często w Waszych materiałach poświęcacie wiele uwagi ludziom, co szczególnie cieszy, bo to dla nich realizowane są unijne inwestycje i przedsięwzięcia. Dziękuję za Waszą pracę – mówił marszałek Piotr Całbecki. W spotkaniu z laureatami uczestniczyli także wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Przyznaliśmy nagrody finansowe w trzech kategoriach:

W kategorii Prasa/Internet:

I nagroda – Janusz Wojtarowicz (Czas Brodnicy) za materiał „Przysmak ambasadorów produkują w zakładzie pod Brodnicą”;

II nagroda – Małgorzata Gołębiewska (Czas Rypina), za materiał „Kultura w czasach zarazy”;

III nagroda – Joanna Dolecka (Czas Chełmna), za materiał „Kultura ma życiodajną moc, a kobiety mogą wszystko!” oraz Andrzej Łuczak i Aleksander Kranc (Żniniok) za materiały „Ekologia na ścieżce i Stawimy na dwa kółka”.

Wyróżnienia w kategorii Prasa/Internet:

– Krzysztof Cedro (Czas Brodnicy), za materiał „Taka wąska dróżka, a ile znaczy” i Jan Szczutkowski (Gazeta Pomorska), za materiał „Powiat mogileński. Stowarzyszenie Ecce Homo w Strzelnie pozyskuje pieniądze unijne”.

W kategorii Radio:

I nagroda – Michał Zaręba (Radio PiK) za audycję „E-szkoła”;

II nagroda – Adriana Andrzejewska-Kuras (Radio PiK) za fragment audycji „Zielona strona życia” pt.: „Nadgoplański Park Tysiąclecia zmieni się”;

III nagroda – Katarzyna Prętkowska (Radio PiK), za materiał „Remont tężni”;

Wyróżnienie w kategorii Radio:

– Gustaw Nowak (Antyradio) za materiał „Remont tężni w Ciechocinku”.

W kategorii Telewizja/Telewizja Internetowa:

I nagroda – Sławomir Lewandowski (TVK Toruń) za materiał „Edukacja ekologiczna u stóp Mysiej Wieży”;

II nagroda – Wiesław Jankowski (TV  Brodnica) za materiał „Jabłonowo Pomorskie nie do poznania” oraz Mariusz Orłowski (TVK Toruń) za materiał „W trosce o człowieka”;

III nagroda – Marta Nowicka-Bujak (TVK Toruń) za materiał „Warsztaty marzeń” oraz Katarzyna Maria Ormanowska (TVP Bydgoszcz) za materiał „Centrum aktywności wsi”.

Wyróżnienia w kategorii Telewizja/Telewizja Internetowa:

Michał Kosiak (TVP Bydgoszcz) za materiał „Pieniądze na wsparcie”; Natalia Kurowska (TVP Bydgoszcz) za materiał „Tężnie w Ciechocinku zostaną dofinansowane”; Aleksandra Ogielska (TVK Toruń) za materiał „Uwierzyć w siebie”;  Olga Taraszka (TVP Bydgoszcz) za materiał „Walka ze skutkami epidemii. Jaki plan mają radni wojewódzcy”.

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Na zdjęciu wyróżniającym Sławomir Lewandowski z TVK Toruń odbiera dyplom za zajecie I miejsca w konkursie „Fundusze europejskie dla Kujawsko-Pomorskiego” w kategorii tv/tv internetowa