Dziewięć medali zawodników LUKS Start Nakło w Halowych Mistrzostwach Województwa w Toruniu

Wczoraj, 23 stycznia 2021 w Arenie Toruń odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego U18 i U20 w Lekkiej Atletyce, w których udział wzięła 8-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając aż 9 medali! Najlepiej spośród startujących zaprezentował się Bartosz Zamorowski 03’, który debiutując w kategorii U20 wywalczył złoty medal w trójskoku – 12,60m PB oraz srebro w skoku w dal 6,19m. Równie udanie zaprezentował się Michał Kunicki 04’ zajmując I miejsce w biegu na 1000m – 2:53,52s SB. W biegu na 400m z nowym rekordem życiowym – 51,06s pierwsze miejsce zajął Dawid Trzciński 02’. Tuż za nim uplasował się Mikołaj Pyszka 02’ – 51,51s SB. Również srebro zdobyła Zofia Wintrowicz 03’, która w biegu na 800m wywalczyła najlepszy rezultat sezonu w biegu na 800m – 2:52,15s. Aleksandra Nowaczewska 02’ zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą 4kg – 9,97m SB. Także srebro w konkursie pchnięcia kulą 6kg zdobył Grzegorz Gil 03’ – 10,20m PB. W tym samym konkursie trzecie miejsce zajął Kajetan Soleta 03’ – 7,63m PB. Gratulujemy świetnych rezultatów!