Groźny wypadek z tragicznym finałem w Gołańczy

Wczoraj, 7 marca 2023 roku ok. 12:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP odebrało zgłoszenie o wypadku dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Gołańcz na drodze wojewódzkiej 193 w kierunku Margonina.

Po dojeździe zastępów straży pożarnej okazało się, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki kia i opel, w których podróżowało łącznie 5. osób. W trakcie rozpoznania ustalono, że część z podróżujących została zakleszczona w pojazdach.

Na miejscu zdarzenia czynności medyczne rozpoczął pierwszy Zespół Ratownictwa Medycznego, który koordynował działania medyczne na miejscu zdarzenia, z uwagi na duże zapotrzebowanie podmiotów ratownictwa medycznego, podejmując jednocześnie decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W miarę rozwoju działań ratowniczych na miejsce zdarzenia przybywały kolejne Zespoły Ratownictwa Medycznego by wspólnie ze strażakami udzielać pomocy medycznej poszkodowanym. W celu ewakuacji poszkodowanych zakleszczonych w pojazdach konieczne było użycie przez strażaków narzędzi hydraulicznych.

Wszyscy poszkodowani zostali zabrani przez podmioty PRM do szpitali z uwagi na obrażenia odniesione w wypadku.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga wojewódzka była całkowicie zablokowana, a policja kierowała pojazdy na objazdy.

W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP, a także liczne siły i środki z PRM oraz Policji.

Niestety jeszcze w trakcie prowadzonych działań ratowniczych do służb pracujących na miejscu zdarzenia dotarła informacja, że jedna z pasażerek zmarła w szpitalu.

Czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Policja pod nadzorem prokuratora.

 

opracowanie: ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP Wągrowiec

zdjęcia: ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP Wągrowiec i KPP Wągrowiec