Historia wyjątkowej księgi tematem dyskusji Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku

Przyjaźń, miłość i tajemnicze kody w kościelnej księdze były tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku. W sierpniowe popołudnie klubowiczki dyskutowały o książce Kristin Harmel pt. „Księga Utraconych Imion”.

Główna bohaterka Eva, bibliotekarka z Florydy, przypadkiem natrafia na artykuł prasowy dotyczący grabieży  książek , której dokonali naziści podczas II wojny światowej. Artykuł jest opatrzony zdjęciem księgi, której Eva nie widziała ponad 65 lat, a która skrywa jej największy sekret. Autorzy artykułu poszukują ludzi związanych z książka ze zdjęcia. Eva postanawia ją odzyskać. By to osiągnąć musi wybrać się w podróż do Europy, a dokładniej do głównej berlińskiej biblioteki. Ta podróż, to nie tylko daleki lot  przez ocean, ale przede wszystkim powrót do jej  przeszłości, przeszłości której nikt nie zna, nawet jej rodzony syn.

Czy tajemnicze kody zapisane w tej wyjątkowej księdze zostaną odczytane przez Evę? I czy świat się dowie czyją tożsamość skrywały?

„Księga Utraconych Imion” to także powieść o miłości oraz przyjaźni, która została wystawiona na ciężką próbę. Czy wojna może usprawiedliwić zdradę i czy można czekać całe życie na utraconą niegdyś miłość? Czy Eva przywróci światu prawdziwą tożsamość ludzi ukrytych w księdze i czy u schyłku życia ponownie spotka tego, którego nosiła w swoim sercu?

By się o tym przekonać zachęcamy do przeczytania powieści Kristin Harmel.

Dyskusyjny Klub Książki w Paterku poleca.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

Autor: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku