II kolejna Nakielskiej Ligi Siatkówki – wyniki

Wczoraj, 12 listopada 2023 roku rozegrano drugą kolejkę spotkań Nakielskiej Ligi Siatkówki. Odbyły się cztery mecze, a wszystkie zakończyły się po dwóch setach.

Volleyball Team Mrocza – COL-MAR NTS Młodzicy 2:0 (25:16, 26:24)

Debiut Młodzików w rozgrywkach wypadł nie najgorzej. Co prawda początek w ich wykonaniu obfitował w wiele błędów, ale w każdej kolejnej akcji pojawiały się przebłyski coraz lepszej gry. Kiedy niespodziewanie objęli prowadzenie 8:6, mroczanie zmuszeni byli wziąć czas. Po nim sytuacja uległa zmianie, a warunki zaczęli dyktować gracze Teamu. Skutecznie atakował Michał Przybylski, a młodzież nie mogła poradzić sobie też z przyjęciem jego zagrywki, w wyniku czego set zakończył się wynikiem 25:16. Drugi był o wiele ciekawszy. NTS kilka razy zaskoczył przeciwników, zawiązało się kilka długich akcji, a Mikołaj Markuszewski parę razy efektownie sforsował blok rywali. Doszło do gry na styku, w końcówce to NTS miał piłkę setową, ale nie potrafił przypieczętować sukcesu – Mrocza wytrzymała ciśnienie i wygrała trzy kolejne akcje, nie pozwalając sobie tym samym na wpadkę i stratę bezcennych punktów w tabeli. Młodzicy pokazali jednak, że aby ich zwyciężyć, trzeba się mocno napracować.

COLMAR NTS Młodzicy – Strefa Łochowo 0:2 (23:25, 22:25)

Swoją dobrą dyspozycję NTS potwierdził w swym kolejnym starciu, w którym ich przeciwnikiem byli wicemistrzowie z zeszłego sezonu – Strefa Łochowo. Obie odsłony tego pojedynku były równie zacięte, chociaż przez cały czas na nieznacznym prowadzeniu pozostawała Strefa. Jej gracze punktowali przede wszystkim zagrywką, sprawiając, że Młodzicy mieli spore kłopoty z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Sami psuli jednak niewiele serwisów, dawali szansę pomylić się przeciwnikom, a ci nierzadko popełniali błędy. W pierwszej partii pękli dopiero w końcówce – od stanu po 20 nie zanotowano już remisu na tablicy – Łochowo zwyciężyło do 23. Nieco zmieniony skład NTS-u w drugim secie również nawiązał w pełni równorzędną walkę z rywalami, dwoma blokami wyróżnił się Karol Senska, ale to nie wystarczyło do osiągnięcia celu – w końcówce Piotr Frydryszek rozwinął skrzydła i wybił młodym adeptom z głowy marzenia o zwycięstwie. To on wraz z Mateuszem Krupińskim był najskuteczniejszy na parkiecie – uzbierał 9 oczek.

Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka – Stara Gwardia NTS 0:2 (13:25, 18:25)

Młoda ekipa z Wielkiej Nieszawki musi pokonać ok. 80 kilometrów, aby przyjechać do Nakła, co świadczy o renomie, na jaką zapracowała sobie NLS przez ostatnie lata. W swym inauguracyjnym spotkaniu trafiła ona na mocnego rywala Starą Gwardię. Utytułowana drużyna nie pozostawiła żadnych złudzeń juniorom, kontrolując przebieg pojedynku już od pierwszych jego piłek. Zwłaszcza pierwsza partia była ich pokazem siły, bowiem ani przez moment nie oddali w niej prowadzenia. Na skrzydłach imponował skutecznością duet Chmara – Rohnka, co w połączeniu z trudną zagrywką sprawiło, że przewaga NTS-u rosła w oczach. Finalnie skończyło się na 25:13. Kolejna partia była nieco bardziej wyrównana, a Kolibry nawet prowadziły 10:5. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Maciej Tomczyński, który zanotował trzy asy i uspokoił sytuację. Od tego momentu na parkiecie rządzili Gwardziści, którzy wygrali kolejny fragment 20:7 i pewnie zgarnęli komplet do swojego dorobku. Kolibry uzbierały ledwie dwanaście oczek ze swoich akcji, co przy takim rywalu nie pozwala myśleć o zwycięstwie.

Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka – Spmedia.pl 0:2 (10:25, 23:25)

Młodzież miała okazję do rehabilitacji w starciu z Spmedia.pl. Niestety, zwłaszcza pierwszy set nie był w ich wydaniu udany. Seria serwisów Mateusza Kiersznickiego (9 asów w tej odsłonie!) wyprowadziła Spmedia.pl na prowadzenie 12:1 i jasne było, czyim łupem padnie pierwsza partia. Kolejna była już bardziej zacięta, a Kolibry zagrały o niebo lepiej. Długimi fragmentami toczyli wyrównaną walkę z przeciwnikami, którzy też zaczęli popełniać zdecydowanie więcej błędów. W końcu wyprowadzili kilka udanych ataków, uwierzyli w zwycięstwo, ale ostatecznie nie potrafili domknąć wyniku i od stanu 23:22 nie zdołali już ugrać ani punktu, przez co zeszli z parkietu pokonani. W ich grze widać było już zalążki lepszej dyspozycji, jednak dziś to było jeszcze za mało. Najwięcej oczek uzbierał rzecz jasna Kiersznicki, który do zagrywki dołożył sześć ataków.

Protokoły meczowe dostępne są w załączonych plikach poniżej (pod fotorelacją). 

TABELA PO II KOLEJCE

M-SCE NAZWA DRUŻYNY MECZE PUNKTY SETY MAŁE P-KTY Z:P
1. Stara Gwardia NTS 2 6 4:0 100:63 2:0
2. Spmedia.pl 2 6 4:0 101:70 2:0
3. Strefa Łochowo 2 5 4:1 107:105 2:0
4. MiSSM Trzecia Fala 1 3 2:0 50:38 1:0
5. Volleyball Team Mrocza 2 3 2:2 83:90 1:1
6. Wczorajsi 2 1 1:4 98:107 0:2
7. Pol-Ast Bydgoszcz 1 0 0:2 37:51 0:1
8.  NTS Młodzicy 2 0 0:4 85:101 0:2
9. Kolibry Wielka Nieszawka 2 0 0:4 64:100 0:2

Czołówki każdej klasyfikacji

Najlepsi punktujący

 1. Mateusz Kiersznicki (Spmedia.pl) – 22 pkt
 2. Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) – 22 pkt
 3. Sebastian Hibner (Wczorajsi) – 21 pkt

Najlepsi atakujący

 1. Piotr Frydryszek (Strefa Łochowo) – 17 pkt
 2. Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) – 15 pkt
 3. Sebastian Hibner (Wczorajsi) – 15 pkt

Najlepsi serwujący

 1. Mateusz Kiersznicki (Spmedia.pl) – 11 pkt/1 bł/+ 10 pkt
 2. Jakub Kiersznicki (Spmedia.pl) – 6 pkt/3 bł/+3 pkt
 3. Dorian Płócienniczak (Spmedia.pl) – 3 pkt/0 bł/+3 pkt

Najlepsi blokujący

 1. Sebastian Hibner (Wczorajsi) – 4 pkt
 2. Karol Senska (NTS Młodzicy) – 4 pkt
 3. Artur Górecki (Spmedia.pl) – 3 pkt

Najwięcej błędów w polu zagrywki

 1. Sebastian Hibner (Wczorajsi) – 5 błędów
 2. Aleksander Hibner (Wczorajsi) – 4 błędy
 3. Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) – 4 błędy

Następna kolejka odbędzie się już za tydzień, w niedzielę – 19 listopada. Oto terminarz spotkań:
10:00 Pol-Ast Bydgoszcz – MISSM Trzecia Fala
11:00 Strefa Łochowo – Stara Gwardia NTS
12:00 spmedia.pl – Col-Mar NTS Młodzicy
13:00 Col-Mar NTS Młodzicy – Wczorajsi

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią jest Nakielski Sport Sp. z o.o. we współpracy z Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

 

tekst: Stanisław Kwasigroch

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski