Kcynia: Świątecznie w Rozstrzębowie

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w naszej szkole rozpoczęły się już przed niedzielą palmową. Jak co roku uczniowie klas młodszych wykonali wielkanocne palmy. W oddziale przedszkolnym dzieci wraz z rodzicami stworzyły z siana  przepiękne, okazałe zające.

W ramach działania wolontariatu przygotowano świąteczne kartki z życzeniami, z którymi uczniowie zawitali do osób starszych i samotnych.

Podsumowaniem było uroczyste śniadanie wielkanocne. Starsi uczniowie przystroili świąteczny stół, na którym znalazły się tradycyjne potrawy. Następnie w uroczystym nastroju zaprosili wszystkich do odsłuchania programu słowno-muzycznego, przedstawiającego szczególny okres w roku liturgicznym rzymskich katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, tzw. Triduum Paschalnego.

Młodsi uczniowie natomiast, recytując wiersze, przypomnieli nam symbole świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wspólnie z nimi mogliśmy odśpiewać pieśni: „Zmartwychwstał Pan”, „Alleluja” i „Kogucik”.

Życzymy wszystkim, aby nastrój świątecznej radości trwał w nas jak najdłużej.

 

Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie