Kcynia: Zajęcia profilaktyczne dla uczniów szkoły w Dziewierzewie

Policjantka omówiła wiele różnych tematów związanych z bezpieczeństwem, podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.

W minionym tygodniu przedszkolaki i uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie uczestniczyli w pogadankach profilaktycznych przeprowadzonych przez nakielską policjantkę asp. Zofię Wrzeszcz.

Dzieci rozmawiały z mundurową między innymi na temat przepisów ruchu drogowego. Policjantka przypominała znaczenie znaków drogowych, informowała, jak na drodze powinien zachowywać się pieszy, a także zwracała uwagę na konieczność noszenia na odzieży elementów odblaskowych.

Funkcjonariuszka omówiła również zasady zachowania w sytuacjach, kiedy dziecko zostanie zaczepione przez osobę nieznajomą oferującą na przykład podwiezienie do domu czy poczęstunek słodyczami.

Mundurowa przypomniała też numery alarmowe wszystkich służb ratunkowych i omówiła przypadki, kiedy należy z tych numerów korzystać, co może się okazać bardzo przydatne w trudnej sytuacji.

Na zakończenie pogadanek dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni oraz Starostwo Powiatowe.

 

asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią