Kierowca i pasażer kontrolowanego fiata okazali się być poszukiwani

Szubińscy „patrolowcy” podczas kontroli fiata zatrzymali kierowcę auta i jego pasażera, bo okazało się, że obaj byli poszukiwani. Starszy z mężczyzn trafił do zakładu karnego, a z młodszym czynności wykonywali kryminalni.

W nocy z piątku na sobotę (12/13.06.20) policjanci z szubińskiego komisariatu kontrolowali miasto. Ich uwagę zwrócił fiat punto, którego kierowca ewidentnie przyspieszył, kiedy zobaczył radiowóz. Aby sprawdzić, jaki był tego powód, mundurowi ruszyli za fiatem i długo nie trwało, jak zatrzymali go do kontroli.

Okazało się, że auto prowadził 25-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, a towarzyszył mu na miejscu pasażera 30-latek ze Żnina. Mężczyźni nie mieli przy sobie dokumentów tożsamości, jednak podane przez nich dane wzajemnie potwierdzili, a policjanci obu sprawdzili w policyjnych systemach.

Wtedy wyszło na jaw, że obaj są poszukiwani. 25-latka poszukiwała policja we Wrześni w związku z kradzieżą paliwa o wartości prawie 2 tysięcy złotych, a jego starszego kompana sąd w Mogilnie, gdyż miał do odbycia karę pozbawienia wolności za włamanie.

Mężczyźni zostali zatrzymali i noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia pasażer fiata został dowieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę wymierzoną przez sąd, a jego młodszy kolega usłyszał zarzuty za kradzież do postępowania prowadzonego przez wrzesińskich policjantów.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne