Kierowca samochodu ciężarowego, który uderzył w auto służby drogowej, nietrzeźwy

Jak już informowaliśmy, wczoraj 26 września 2023 roku około godz. 15:50 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze S5 w miejscowości Wąsosz, gmina Szubin, gdzie samochód ciężarowy jadący w kierunku Bydgoszczy uderzył w auto służby drogowej. Obecnie podajemy więcej szczegółów.

– Ze wstępnych ustaleń wynika iż kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania z naczepą, 58-letni mieszkaniec gminy Gąsawa nie dostosował  prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego uderzył w pojazd służby drogowej marki Star, Na skutek uderzenia Star wywrócił się, Jego kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawca zdarzenia znajdował się pod działaniem alkoholu. 58-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu – informuje asp. Zofia Wrzeszcz p.o. oficera prasowego KPP Nakło.

W działaniach ratowniczych na chwilę obecną udział biorą 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, zastęp OSP KSRG Szubin, zastęp OSP spoza KSRG, ZRM oraz Policja.

 

opracował: Dariusz Wojciechowski

zdjęcia: Krystian Wojtalewicz/OSP Szubin