Konferencja metodyczna „Life skills. Szkoła przestrzenią skutecznych praktyk w nauczaniu języków obcych”.

02 marca 2023 roku w zabytkowej auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyła się konferencja metodyczna „Life skills. Szkoła przestrzenią skutecznych praktyk w nauczaniu języków obcych”.

Honorowym Patronatem przedsięwzięcie objęli  prof. dr hab. Roman Leppert, z Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Starosta Nakielski- pan Tadeusz Sobol.

Koordynatorem konferencji była pani Rozalia Wencel- nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią,  edukator języka niemieckiego i przewodnicząca Komisji Edukacji, Promocji i Sportu.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli organu prowadzącego – pana Tomasza Miłowskiego- wicestarosty nakielskiego.

Adresatami spotkania byli  nauczyciele  języków obcych i zainteresowani przedstawiciele Rad Pedagogicznych szkół i placówek powiatu nakielskiego.

Zaproszonych gości przywitała Aleksandra Białka- dyrektor I LO. Następnie głos zabrali prelegenci, a wśród nich: prof. dr hab. Roman Leppert, który wygłosił wykład : Kim (nie) jest współcześnie nauczyciel języków obcych?, mgr Sandra Kurdynowska (doradca metodyczny KPCEN Bydgoszcz), która wprowadziła  w tajniki motywu: Pisanie- łatwizna czy wyzwanie?

Praktycznymi rozwiązaniami podzieliły się również z adresatami konferencji :  mgr Katarzyna Pawlak- Marosz (nauczyciel języka niemieckiego, I LO Nakło nad Notecią), której temat wystąpienia dotyczył coachingu językowego: O narzędziach budowania relacji z uczniemoraz mgr Lucyna Majcher  (nauczyciel języka angielskiego, I LO Nakło nad Notecią).

Niezbędnik (starego) belfra, czyli od przybytku głowa nie boli. Internetowe zasoby w pigułce- to temat poruszony przez prowadzącą spotkanie.

Zorganizowana w I LO konferencja stała się okazją do dyskusji o edukacji w zmieniającej się przestrzeni społecznej, do rozmów o roli współczesnego nauczyciela, relacjach z uczniami i nowych sprawdzonych trendach i praktykach w nauczaniu języków obcych.

Za słodki poczęstunek organizatorzy spotkania dziękują Cukierni LaPetite pana  Karola Tyddy z Nakła nad Notecią.

 

Materiał: Justyna Michalska

Zdjęcia: Dariusz Górzyński