Książka Agnieszki Olejnik tematem rozmowy DKK w Paterku

W listopadowe popołudnie, na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku, omawiano książkę Agnieszki Olejnik pt. „A potem przyszła wiosna”. Mimo lekko brzmiącego tytułu jest to powieść, która skłania do refleksji.

Co tak naprawdę jest ważne w życiu? Czy pogoń za sukcesem może sprawić, że dotychczasowe wartości i priorytety zostają zagubione w pędzie po sławę? I czy miłość, którą zdobywa się manipulacją i udawanymi uczuciami, to prawdziwa miłość, która przetrwa wszystko?

Główna bohaterka książki – celebrytka i aktorka Pola Gajda przechodzi załamanie nerwowe. Po zdradzie ukochanego, zrozpaczona i przytłoczona traumami z przeszłości postanawia odebrać sobie życie. Los jednak sprawia, że jej próby samobójcze zostają udaremnione. I jak na ironię tego losu, udaremnia to człowiek, który do tej pory był jej prześladowcą. Tropił każdy jej ruch, by błyskiem flesza udokumentować  życie celebrytki  aby tabloidy miały o czym pisać.

Zabiera ją do swojego rodzinnego domu i pozostawia pod opieką ojca. Pola zamyka się w sobie i próbuje ponownie targnąć się na swoje życie. Kolejny raz paparazzi ją ratuje. Czy Pola podniesie się z tego wszystkiego i czy rzeczywiście czas leczy rany? Autorka książki daje na te pytania odpowiedź na stronicach swojej powieści. Wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć co głównej bohaterce dało nadzieję na odzyskanie radości życia, zachęcamy do przeczytania książki Agnieszki Olejnik pt. „A potem przyszła wiosna”.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 15 grudnia.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Autor: Katarzyna Hass PiMBP  w Nakle nad Notecią– Filia w Paterku