Książka piękna, barwna i nostalgiczna na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach

Książka Doroty Gąsiorowskiej „Karminowe serce” była omawiana na wtorkowym (18 lutego) spotkaniu pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Potulicach.

„Czasami, kiedy wszystkie drogi prowadzą donikąd, ucieczka wydaje się jedynym rozwiązaniem” i takie rozwiązanie wybrała bohaterka  – Laura, która przeprowadza  się z Warszawy aż do Bukowej Góry. Dziewczyna z bagażem pełnym przykrych doświadczeń, zaczyna „nowe życie” na dalekiej prowincji. Tutaj uwierzyła, że „mając wokół siebie oddane ci osoby, możesz wyjść z najgorszego marazmu i zacząć życie od nowa, a krzywda, której się doznało, wróci pod postacią szczęścia”. „Karminowe serce” to opowieść poruszająca trudne i skomplikowane tematy: samotne macierzyństwo i niepełnosprawność dziecka, gwałt i porzucenie, znęcanie się fizyczne i psychiczne. Jest to również historia o poszukiwaniu miłości i akceptacji, życzliwości zupełnie obcych ludzi i ich pomocy oraz wiary w lepsze jutro.

Panie polecają „zajrzeć” do Bukowej Góry i przeżyć tę magiczną historię.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 24 marca 2020 r. o godz. 15.30. Omawiana będzie książka Agnieszki Krawczyk „Tylko dobre wiadomości”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Alina Kloska – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią