Lokalne działania NURD na powiatowych drogach

Lokalne działania NURD mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów przeprowadzili wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policjanci z referatu ruchu drogowego. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (26.05.20) na drogach powiatu nakielskiego policjanci z referatu ruchu drogowego prowadzili lokalne działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Celem przeprowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Policjanci szczególną uwagę zwracali na to, w jaki sposób kierowcy aut zachowują się wobec rowerzystów i pieszych, ale też jaki jest stan techniczny aut i czy kierowcy są trzeźwi. Mundurowi kontrolowali również przestrzeganie przepisów przez niechronionych użytkowników dróg.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali 46 aut, wylegitymowali 59 osób, ujawniając 48 wykroczeń. W 37 przypadkach przepisy złamali kierowcy, w 11 piesi. 13 osób za popełnione wykroczenia została ukarana mandatami, 35 pouczono. Pouczono także 7 rowerzystów, którzy wbrew przepisom poruszali się chodnikiem.

Na kontrolowanych trasach było bezpiecznie i nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego czy rowerzysty.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią