Mieszkańcy powiatu nakielskiego grali online w turnieju szachowym w Sudanie

Czas na turniej ” Alan Jagodziński Arena” w Sudanie. Tego jeszcze w kinie nie grali. Dla przypomnienia – w mediach powiatowych informowaliśmy już kilka razy o startach szachistów w afrykańskim państwie Sudan. W kolejnych turniejach szachowych w Sudanie … jest coraz mniej zawodników z Sudanu i innych państw. Tym razem grało ich siedmiu i na dodatek kilku opuściło zawody po pierwszych partiach … Plus kilkunastu Polaków … Na 74 członków klubu Sudan … połowa to Polacy z powiatu nakielskiego oraz inni przedstawiciele z województwa kujawsko – pomorskiego. Pierwszym gościem z Polski był Piotr Szybowicz (I LO Szubin), po czym nastąpiła reakcja łańcuchowa:  Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło),  Dariusz Wargulec (I LO Szubin),  Alan Jagodziński (I LO Szubin),  Olaf Jagodziński (I LO Szubin),  Adam Jagodziński (I LO Szubin),  Jerzy Białas (I LO Szubin),  Hubert Zdralek (I LO Szubin),  Mariusz Beczyński (I LO Szubin), Aleksander Grygiel (I LO Szubin),  Sergiusz Braniewicz (I LO Szubin)  Julia Rocławska (I LO Szubin),  Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza). A zostali wymienieni jedynie mieszkańcy powiatu nakielskiego. Czy to jeszcze turniej w Sudanie, czy rozgrywki o mistrzostwo powiatu nakielskiego lub Polish Team Tournament ? I czy zawodnicy z Sudanu po porażkach z Polakami będą jeszcze chcieli grać w Sudanie … ?
Turniej odbył się na cześć ostatniego zwycięzcy – prezesa KPZSzach  Jarosława Wiśniewskiego. Klasyfikacja pierwszych 5 uczestników przedstawiała się następująco:
I miejsce  Alan Jagodziński (I LO Szubin) – 22 punkty (13 rozegranych partii, bilans +8=0-5, 62% wygranych, 0% berserków),
II miejsce  Adam Stolarczyk (KSz Gambit Świecie) – 20 punktów,
III miejsce  Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło) – 20 punktów,
IV miejsce  Dariusz Wargulec (I LO Szubin) – 18 punktów,
V miejsce  Mirosław Sobczak (LKS Chrobry Gniezno) – 16 punktów.
VII miejsce wywalczył  Olaf Jagodziński (I LO Szubin) – 9 punktów,
X miejsce  Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) – 8 punktów, a
XVI miejsce  Adam Jagodziński (I LO Szubin) – 4 punkty.

Tradycyjnie, kolejny turniej w Sudanie dedykowany jest zwycięzcy wcześniejszego.

Piotr Szybowicz