Mieszkańcy z Samorządu Mieszkańców nr 4 wypoczywali nad morzem

W dniach 8 – 13 lipca 2019 roku Samorząd Mieszkańców nr 4 w Nakle nad Notecią zorganizował wypoczynek letni w miejscowości Dębki.

Podczas pobytu uczestnicy korzystali z kąpieli w morzu, opalania, spacerów po plaży oraz Piaśnickich Łąkach. Podziwiali także urokliwe zjawisko ujścia rzeki Piaśnicy do morza.
W czasie pobytu dla chętnych zorganizowano wycieczki: do aquaparku w Redzie, do farmy strusi w Kniewie oraz do kompleksu ” Kaszubskie Oko” w Gniewinie. Na basenie wszyscy korzystali z licznych zjeżdżalni, jacuzzi, pływali w pontonach w sztucznej rzece. Jedna ze zjeżdżalni prowadziła przez tunel z prawdziwymi rekinami. Farma strusi bardzo miło zaskoczyła uczestników swoimi atrakcjami. Wycieczkowicze zostali najpierw oprowadzeni po obiekcie przez przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał o rodzajach, charakterach i zwyczajach zwierząt takich jak: strusie, emu, lamy. Przebywano również wśród osiołków, kóz, królików i innych. Wszyscy mogli nakarmić zwierzęta. Następnie przeprowadzono konkursy dla dzieci z nagrodami. Po tylu wrażeniach odbył się jeszcze pokaz przygotowywania jajecznicy ze strusiego jaja oraz jej degustacja. Dzieci chętnie pomagały przy gotowaniu, a następnie z apetytem zjadły to smaczne danie.
W Gniewinie można było wejść na wieżę widokową zwaną „Kaszubskie Oko” i podziwiać piękną panoramę kaszubskiej przyrody. Z wieży widać było również jezioro Żarnowieckie, elektrownię szczytowo-pompową, morze i farmę wiatraków. Na terenie kompleksu znajdowały się place zabaw, makiety dinozaurów naturalnych rozmiarów oraz wzbudzające duże zainteresowanie olbrzymie kaszubskie Stolemy.
W Dębkach nie zabrakło również integracyjnego ogniska z pieczeniem kiełbasek.
Organizatorzy dziękują uczestnikom za miłą atmosferę i zapraszają do udziału w kolejnych wycieczkach.
Katarzyna Borzych-Kubacka  – Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców nr 4.