Miłośnicy Przyrody z Laskownicy uczestniczyli w III Profilaktycznym Rajdzie Rowerowym BEZPIECZNE WAKACJE

W poniedziałek w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy odbył się III Profilaktyczny-Rajd Rowerowy „BEZPIECZNE WAKACJE”. W asyście OSP Kowalewko i OSP w Mieczkowie uczniowie pod opieką nauczycieli i rodziców przejechali rowerami na strzelnicę OSP w Kowalewku, gdzie odbywała się akcja „BEZPIECZNE WAKACJE” .

Na zaproszenie pedagoga szkolnego do udziału akcji odpowiedziała Komenda Powiatowa Policji oraz Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią. Uczniowie naszej szkoły zaznajomieni zostali przez policjantów jak spędzać bezpiecznie czas na rowerach, hulajnogach, na co zwracać uwagę podczas kąpieli wodnych, poznali sprzęt jakim posługują się policjanci w swojej pracy.

Strażacy z OSP w Kowalewku uczyli jak udzielać pierwszej pomocy, strażacy z PSP w Nakle nad Notecią pokazywali sprzęt jakim posługują się w czasie działań ratowniczo-gaśniczych, a strażacy z OSP w Mieczkowie uczyli kunsztu strażackiego jakim jest składanie linii gaśniczych.

Podczas podsumowania akcji „BEZPIECZNE WAKACJE” z rąk policjantów uczniowie zdający egzamin kilka dni wcześniej otrzymali karty rowerowe. Był czas na kiełbaski z ogniska i pokaz szkolnej drużyny pożarniczej. Dziękujemy druhom z OSP Mieczkowo, OSP JRS w Kowalewku,  Radzie Rodziców, strażakom z PSP w Nakle nad Notecią i policjantom z Nakła i Komisariatu w Kcyni za pomoc w organizacji wydarzenia.

materiał. SP Laskownica/Robert Koniec