Minister Łukasz Schreiber i Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz w Więcborku

W dniu 31 maja 2023 r. w Więcborku gościli na zaproszenie przewodniczącej Rady Miejskiej w Więcborku Pani Anny Łańskiej oraz Burmistrza Więcborka Pana Waldemara Kuszewskiego – Pan Łukasz Schreiber Minister – członek Rady Ministrów i Pan Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda Kujawsko – Pomorski

Zaproszeni goście wraz z przedstawicielami Gminy Więcbork wizytowali przebudowę ulicy Brzozowej, ponad dwukilometrowy odcinek drogi pomiędzy Runowem a Puszczą oraz budowę świetlicy wiejskiej w Wituni. Natomiast na nowo wyremontowanej ul. Dworcowej w Więcborku odbył się krótki briefing prasowy.

Wszystkie te inwestycje doszły do skutku dzięki dofinansowaniu programów rządowych.

„Jesteśmy w wyjątkowym i pięknym miejscu dla Więcborka. Mieliśmy okazję zobaczyć kolejne inwestycje, które są w trakcie realizacji, ale trzeba powiedzieć, że szereg wcześniejszych inwestycji już został zrealizowany dzięki wsparciu samorządowców i pracy wielu ludzi” – powiedział minister Łukasz Schreiber, który gratulował samorządowcom tych inwestycji.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powiedział, że cała gmina Więcbork jest pięknym miejscem na mapie województwa kujawsko-pomorskiego i miło jest przyjechać do tak malowniczo położonego i pięknie rozwijającego się w ostatnich latach miejsca.

Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski mówił podczas briefingu o inwestycjach z rządowym wsparciem na terenie gminy, które trwają, lub które zostały w ostatnim czasie zrealizowane.

Podczas wizyty w Więcborku wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał z Burmistrzem Więcborka Waldemarem Kuszewskim umowę na dofinansowanie remontu ul. Brzozowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość remontu ponad 300-metrowego odcinka drogi to blisko 980 tys. zł, a dofinansowanie z RFRD to blisko 490 tys. złotych.

Na zakończenie wizyty Pan Łukasz Schreiber Minister – członek Rady Ministrów i Pan Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda Kujawsko – Pomorski wzięli udział w sesji Rady Miejskiej w Więcborku.

 

Katarzyna Włodarczak – UM Więcbork