Młodzicy NTS-u wygrali oba mecze w VIII kolejce

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle odbyła się VIII kolejka ligi młodzików. W ramach rozgrywek II ligi spotkały się zespoły z Bydgoszczy, Torunia, Wielkiej Nieszawki i Nakła. Wygrali nakielanie pokonując w finale AZS Toruń.

Pierwszy mecz to pojedynek pomiędzy gospodarzami i Chemikiem II. Od początku prowadzenie objął NTS – wygrywał 6:2, 10:3 i 12:7, by za chwilę po serii błędów wygrywać zaledwie 14:12. W dalszej części siatkarze z Nakła uporządkowali grę (20:12) i spokojnie wygrali 25:16. Słaby początek drugiego seta sprawił, że Chemik wygrywał 3:0, 6:2 i 9:4. Nakielanie poprawili swoją grę wychodząc za chwilę na prowadzenie 10:9. Po remisie 11:11 NTS zaliczył serię 10 kolejnych punktów (21:11) a seta zakończył wynikiem 25:15.

W drugim meczu AZS pokonał Kolibry 2:0 (25:12, 25:22), a w meczu o 3. miejsce Bydgoszcz pokonała Nieszawkę 2:0 (25:17, 25:17).

W finale NTS zmierzył się kolejny raz z AZS-em. Mecz był słabym widowiskiem, a zespoły często zdobywały punkty seriami. Nakło zaczęło od prowadzenia 5:1. Po chwili przegrywało 6:7 i znów prowadziło 11:7. W dalszej części seta lepszy był AZS (13:17), ale w końcówce lepsi byli gospodarze (19:17, 21:18 i 25:22). Wyrównany początek II seta (9:8) zapowiadał ciekawą walkę. Jednak siatkarze NTS-u po 7-punktowej serii prowadził 17:9 i mimo późniejszych przestojów „dowieźli wynik do końca” wygrywając 25:20.