Motocyklem na zakazie zatrzymany przez dzielnicowego z Kcyni

Zarzuty złamania sądowego zakazu usłyszał dzisiaj 39-latek, którego kcyński dzielnicowy zatrzymał kiedy przemieszczał się motocyklem bez uprawnień i z sądowym zakazem. Podejrzanemu grozi 5 lat więzienia.

Dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu podczas pełnionej służby na terenie miasta ustalił, że ulicami Kcyni przemieszcza się motocyklista bez wymaganych uprawnień, który dodatkowo prawdopodobnie ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Aby zweryfikować te ustalenia policjant patrolował miasto w poszukiwaniu suzuki. Długo nie trwało, jak w rejonie ul. Wyrzyskiej zatrzymał motocykl do kontroli drogowej. Pojazd prowadził 39-letni mieszkaniec jednej z podkcyńskich wsi. Kierowca nie okazał mundurowemu blankietu prawa jazdy, bo jak się okazało wcale nie posiadał uprawnień. Miał za to sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, co się okazało, po sprawdzeniu personaliów motocyklisty w policyjnych systemach.

Mieszkaniec podkcyńskiej wsi dostał zakaz dalszej jazdy, jego pojazd przekazano osobie z odpowiednimi uprawnieniami, a 39-latek dostał wezwanie na przesłuchanie. Dzisiaj (28.02.20) kryminalni przedstawili motocykliście zarzuty za złamanie sądowego zakazu, za co grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Odpowie także za jazdę bez wymaganych uprawnień, a jego zachowanie oceni sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne