Mroteccy seniorzy wypoczywali nad Bałtykiem

Od 22 do 26 czerwca 2020 r. 60 osobowa grupa seniorów z Klubu Seniora w Mroczy wypoczywała nad morzem. Tradycją klubu jest, że seniorzy każdego roku witają lato nad Bałtykiem. Tegoroczny wyjazd stał pod wielkim znakiem zapytania ze względu na pandemię.  Mimo to, udało się zorganizować 5 dniowy pobyt w Mielnie – Unieściu.

Piękna pogoda, wygodny, położony blisko morza hotel, smaczne, obfite posiłki (szczególnie ciepłe bułeczki na śniadanie,) dobre towarzystwo sprawiły, że seniorzy bawili się wyśmienicie.

Podczas pobytu nad morzem uczestniczyli w spotkaniach towarzyskich przy muzyce i wspólnym śpiewie, a że to noc świętojańska nie obyło się bez wianków, życzeń dla solenizantów i wspólnej wyprawy nad morze.

Dla uczestników przygotowano różne atrakcje m.in. rejs po jeziorze Jamno. Każdy kto miał ochotę do tańca mógł  się zabawić na wieczorku tanecznym, chętnych nie brakowało.

Seniorom sprzyjała piękna pogoda, korzystali z kąpieli słonecznych, a co odważniejsi z kąpieli morskich. Niektórzy wybierali aktywny wypoczynek, na rowerach zwiedzali okolicę. Wieczorem zaś spacerowali brzegiem morza, by podziwiać zachód słońca.

Zrelaksowani, wypoczęci, w dobrych humorach, pełni wrażeń seniorzy wrócili do domów.

G. Wiśniewska – Klub Seniora w Mroczy