Nakło nad Notecią: Areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

Nakielscy kryminalni zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów. W piątek podejrzany stanął przed sądem i został aresztowany na dwa miesiące. Z racji tego, że odpowiada jako recydywista grozi mu 15 lat więzienia.

O tym, że na terenie jednego z nakielskich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej nakielska policja została powiadomiona w ubiegłym tygodniu. Jak wynikało z informacji przekazanych przez obsługę sklepu rozbójnik zabrał z półki alkohol i zmierzał do wyjścia. Kiedy jedna z ekspedientek zorientowała się, że mężczyzna nie zamierza zapłacić za towar stanęła mu na drodze, jednak 31-latek odepchnął ją i uciekł.

Personalia rozbójnika, jeszcze tego samego dnia, zostały ustalone, a jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Ostatecznie kryminalni zatrzymali podejrzanego w miniony czwartek (9.07.20), w południe, na jednej z miejskich ulic.

31-letni nakielanin noc spędził w policyjnym areszcie. W piątek (10.07.20) usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i jeszcze tego samego dnia stanął przed sądem, który aresztował go na dwa miesiące. Z racji tego, że mężczyzna jest recydywistą, za popełnione przestępstwo, grozi mu 15 lat więzienia.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią