Nakło nad Notecią: HOLA! Nauczyciele z Hiszpanii w ZSP w Występie

We wtorek 09.04.2024r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie gościł nauczycieli z Hiszpanii.

Dzięki wieloletniej współpracy pani dyrektor Iwony Szopińskiej z KPCEN w Bydgoszczy zostaliśmy poproszeni o zorganizowanie wizyty studyjnej dla nauczycieli z Madrytu, Barcelony i Sewilli. Swoje umiejętności pod czujnym okiem nauczycieli naszej placówki zaprezentowały zarówno dzieci z przedszkola, klas I-III oraz najstarsi z klas IV-VII. Uczniowie pokazali różnorodne umiejętności od praktycznych po informatyczne.

Dzieci z przedszkola zaskoczyły gości przedstawieniem teatralnym o obyczajach wielkanocnych. Klasa II pokazała doświadczenie przyrodnicze z fasolą w roli głównej a uczniowie klasy III udowodnili, że doskonale radzą sobie z programowaniem m-botów. W klasach najstarszych nauczyciele z Hiszpanii obserwowali zajęcia matematyczne, techniczne, lekcję biologii i języka angielskiego. Uczniowie wypróbowali znajomość języka obcego w spontanicznych rozmowach z gośćmi.

Wizyta pokazała hiszpańskim nauczycielom, a także samym dzieciom, jak wiele dzieje się w naszej szkole na co dzień i jak w wielu obszarach nasi uczniowie osiągają znaczące sukcesy.

Dużym zainteresowaniem gości cieszyła się szkolna Izba Regionalna, drukarka 3D, pracownia techniczna, sala sensoryczna oraz boisko i siłownia. Wiele pytań dotyczyło budynku przedszkola z XIX wieku.

Występ to też Europa. Od dziś jesteśmy tego pewni. Dziękujemy, jak zawsze rodzicom zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku dla gości.

Nauczyciele z Hiszpanii byli zachwyceni odwiedzinami . Jesteśmy pewni, że to nie ostatnia wizyta  w murach naszej szkoły. A może kiedyś i my wyjedziemy na zagraniczną wymianę .

 

 

Kamila Rudnicka- nauczyciel j. angielskiego

Katarzyna Geruzel- nauczyciel j.polskiego