Nakło nad Notecią: Kolejne ujawnione przypadki spożywania alkoholu

Od początku maja strażnicy miejscy z Nakła nad Notecią podejmują czynności w ramach akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”. W tym celu patrole Straży Miejskiej regularnie kontrolują miejsca publiczne chętnie odwiedzane przez mieszkańców naszej gminy. Choć z przypadkami spożywania napojów alkoholowych funkcjonariusze zmagają się na co dzień, nieustannie wzrasta ich liczba.

W przeciągu kilku dni Straż Miejska ujawniła kolejne przypadki spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce 06.05.2022 roku w Paterku, gdzie trunek spożywały dwie osoby.

Z kolei pozostałe interwencje w ramach tej akcji były prowadzone na terenie Nakła nad Notecią przy ul. Rynek oraz ul. Sądowej, gdzie alkohol w postaci piwa spożywano kolejno na ławce oraz w parku. Warto zaznaczyć, że trzy zdarzenia zostały zgłoszone dyżurnemu Straży Miejskiej przez obserwatora monitoringu wizyjnego, który zauważył sprawców popełniających wykroczenie dotyczące łamania przepisów Ustawy o wychowaniu trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Wszyscy sprawcy czynu zostali ukarani mandatem karnym.

Przypominamy, że picie alkoholu w miejscach publicznych jest prawnie zabronione i zagrożone nałożeniem mandatu karnego, bądź skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu.

Straż Miejska w Nakle nad Notecią