Nakło nad Notecią: Minikowo ma już świetlicę

Sołectwo Minikowo doczekało się swojej świetlicy. Dokonano odbioru robót. Gmina Nakło nad Notecią od kilku lat realizuje plan polegający na budowie lub adaptacji istniejących budynków na centra aktywności wsi. Do Małocina, Trzeciewnicy i Chrząstowa dołączyło Minikowo. Nadal trwają prace w Kazinie. Inwestycja pn.: „Przebudowa istniejącego budynku na Centrum Aktywności Społecznej w Minikowie” zrealizowana została przez firmę Usługi Remontowo – Budowlane Waldemar Winiarczyk z siedzibą w Wierzchucinie Królewskim, wyłonioną w wyniku przetargu. Prace budowlane obejmowały m.in. roboty budowlane, instalacyjno-sanitarne, elektryczne oraz zagospodarowanie terenu. Do użytku oddano obiekt o powierzchni użytkowej 158,1 m kw.

Wartość projektu wyniosła: 594 028,56 zł, natomiast wartość dofinansowania to: 280 485,00 zł. Obecnie trwa procedura rozliczenia inwestycji.

Projekt został wykonany przy wsparciu środków w ramach operacji typu: „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią