Nakło nad Notecią: Na straży ochrony środowiska

Pomimo wielu apeli oraz ostrzeżeń o przestrzeganie zasad ochrony naszego środowiska Straż Miejska w Nakle nad Notecią w dalszym ciągu podejmuje dużą ilość interwencji wobec osób, które je łamią.

W dniach 29-07-2020 roku oraz 30-07-2020 roku strażnicy miejscy podjęli, aż cztery interwencje dotyczące zanieczyszczania terenu naszej gminy.

Pierwsza z  interwencji miała miejsce 29-07-2020 roku i dotyczyła potwierdzonego zgłoszenia o składowaniu przez mieszkańca dużej ilości odpadów wielkogabarytowych, które zalegając utrudniają wjazd jak i wyjazd z posesji. Kolejne trzy interwencje zostały podjęte 30-07-2020 roku. W godzinach porannych podczas patrolu funkcjonariusze Straży Miejskiej zauważyli wyrzuconą na chodniku kanapę. Dzięki Miejskiemu Monitoringowi Wizyjnemu udało się ustalić sprawców tego procederu. Następną interwencję strażnicy miejscy podjęli wobec dwóch mężczyzn, którzy wyrzucili na ich oczach starą pralkę do rowu. Ostatnia z interwencji w tym właśnie dniu dotyczyła potwierdzonego zgłoszenia o spalaniu odpadów w piecu domowym. Wszyscy sprawcy wyżej opisach wykroczeń zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi na łączną kwotę 1 550 złotych.

Na podkreślenie i pochwałę zasługuje fakt, iż większość podejmowanych przez Straż Miejską interwencji jest zgłaszana przez czujnych mieszkańców naszej gminy, co oznacza, że nie jest im obojętne wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne oraz estetyczny wygląd naszego miasta.

Straż Miejska w Nakle nad Notecią