Nakło nad Notecią: Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w „Krzywoustym”

22 kwietnia I Liceum Ogólnokształcące obchodziło Międzynarodowy Dzień Ziemi. Za celebrację tego święta odpowiedzialna była klasa 2 bch B razem z wychowawcą, Aleksandrą Wybrańską. Pod hasłem „Środowisko ponad wszystko” został zorganizowany konkurs dla klas pierwszych, który dotyczył wykonania plakatu, nawołującego do dbania o naszą planetę. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 1ag, a nagrodzoną pracę wykonała uczennica Julia Sadowska.

Święto rozpoczęło się od wykładu Macieja Rusnarczyka na temat smogu, zanieczyszczenia powietrza i wpływu obu zjawisk na zdrowie człowieka. Ponadto z prezentacji i quizu uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawych informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Dla zwycięzców zostały przygotowane dyplomy i nagrody.

Dla miłośników sportu i zdrowego trybu życia w czasie dużej przerwy nauczycielka WF-u Monika Sobczak poprowadziła zajęcia fitness. Tego dnia można było zakupić smaczne i zdrowe słodkości zrobione przez uczniów klasy 2bch B oraz uczniów klas 1mi, 2 mi, 2 hum i 2bch A. Okazało się, że fasola, szpinak czy marchewka to świetne składniki ciast. Ogłoszono również wyniki konkursu pt. Śmieci mniej-Ziemi lżejzorganizowanego przez nauczycielki: Kamilę Stasiewską, Renatę Woźny i Agnieszkę Weltrowską. Osobom wyróżnionym i zwycięzcom konkursu zostały wręczone atrakcyjne nagrody.

 

 

Tekst: Maja Chojnacka