Nakło nad Notecią: Podczas dzisiejszej zbiórki zgromadzono ponad 14 litrów krwi

Członkowie strażackiego Klubu Krwiodawców PCK, działającego przy nakielskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej, wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Potulicach zorganizowali kolejną zbiórkę krwi.

Dzisiaj, 27 lipca 2021 roku na placu Komendy pojawił się krwiobus z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, a przed nim kolejka osób chętnych do oddania krwi: funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, liczna grupa funkcjonariuszy Służby Więziennej, strażacy- ochotnicy oraz osoby cywilne. Zaangażowanie w zbiórkę przełożyło się na zgromadzenie ponad 14 litrów krwi, która wspomoże chorych w powrocie do zdrowia. Współpraca służb i ofiarna postawa wszystkich krwiodawców, przyczyniły się do uzupełnienia zapasów krwi w okresie letnim, w którym zawsze występują problemy z jej brakiem.

tekst: mł. asp. Katarzyna Krzoska – Klub HDK PCK przy KP PSP w Nakle n/Not.

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).