Nakło nad Notecią: Ruszy budowa lodowiska. Umowa podpisana

Dzisiaj, 9 czerwca 2023 roku, w Nakielskim Ośrodku Kultury, podpisano umowę na budowę krytego lodowiska w Nakle nad Notecią.

Przez kilka sezonów w naszym mieście, przy Naquariusie, było uruchamiane kryte lodowisko. Cieszyło się dużym powodzeniem. Atrakcję wzbogacało m.in. sportowo-muzyczne wydarzenie „Nakło tańczy na lodzie”. Jednak każdorazowe wydzierżawianie obiektu wiązało się ze sporymi kosztami, toteż zapadła decyzja o wybudowaniu takiego obiektu, który będzie funkcjonował przez cały rok.

W wyniku procesu przetargowego wyłoniono wykonawcę tego zadania – P.W. PUBR Sp. z o.o z Bydgoszczy. Inwestycja będzie realizowana pn. Budowa zadaszonego lodowiska z funkcją boiska wielofunkcyjnego w Nakle nad Noteciąi potrwa 2,5 roku. Koszt przedsięwzięcia to 9.499.999,99 zł brutto. Środki te w całości udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Umowa została podpisana 9 czerwca w Nakielskim Ośrodku Kultury. Przybyłych przywitał burmistrz Sławomir Napierała, który w kilku słowach przybliżył historię inwestycji, podkreślając wsparcie, jakie przy pozyskaniu środków na ten cel okazał minister Łukasz Schreiber. Wicewojewoda Radosław Kempiński z kolei przypomniał, że z Polskiego Ładu do województwa na różne inwestycje spłynęło 2 mld 720 mln zł. Obecni byli także przedstawiciele dwóch drużyn hokejowych – Dziki Kazin i Bobry. W ich imieniu głos zabrał Radosław Pochowski, który podziękował za tą inwestycję dodając: to lodowisko będzie swoistym domem, do którego będziemy mogli wracać.

 

źródło: Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią

zdjęcia: Szymon Niemczewski