Nakło nad Notecią: Świętowali 100 urodziny Karola Wojtyły

Poniedziałek 18 maja to bardzo ważny i wyjątkowy dzień dla nas Polaków i nie tylko.         Ludzie na całym świecie tego dnia swoje myśli i serca kierują w stronę Wielkiego Polaka – Karola Wojtyły. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, społeczność szkolna przygotowywała się cały rok. Mimo zaistniałej sytuacji i niemożliwości bycia w budynku szkoły „Nakielska Dwójka” świętowała ten dzień w sposób jak zawsze uroczysty i wyjątkowy.

W tym dniu cała szkoła przystąpiła do akcji „ Świętujemy Urodziny Lolka czyli nasze 100 lat dla Karola Wojtyły”. Dzieci do tego dnia przygotowywały się już cały tydzień na lekcjach religii i na godzinach wychowawczych. Pani katechetka Jola prosiła uczniów szkoły o przesyłanie zdjęć dzieci z Janem Pawłem II, z których nauczyciel informatyki – pani Alicja Nowicka przygotowała filmik. Pani Kasia ze swoimi uczniami podczas lekcji zdalnych przygotowywała laurki dla papieża. Nie zabrakło także śpiewów ulubionej piosenki Jana Pawła II czyli Barki, czy hymnu napisanego na 100 urodziny „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Dzieci w domach z rodzicami tworzyli także wspaniałe torty urodzinowe. Oczywiście przykład szedł od samej Pani Dyrektor Anny Maćkowskiej, która upiekła prawdziwy tort, zachęcając innych do tej inicjatywy. Starsze klasy natomiast pod opieką ks. Michała Zawartowskiego, pisały przepiękne modlitwy do Jana Pawła II.  Sam dzień 18 maja również został uczczony w wyjątkowy sposób. Wszyscy uczniowie w tym dniu  na lekcji wystąpili w strojach galowych, a jeśli ktoś nie mógł połączyć się na kamerze, to w okienku pojawiały się portrety  Ojca Świętego lub flagi papieskie.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym uczniom za włożone serca,  Rodzicom, za poświęcenie i pomoc oraz Nauczycielom, zarówno wychowawcom jak i nauczycielom poszczególnych przedmiotów, którzy włączyli się chętnie do przygotowań tego dnia.

Miłą niespodzianką  było również odśpiewanie STO LAT dla naszej pani wicedyrektor Aleksandry Kwasigroch przez uczniów klasy 3c, podczas lekcji języka angielskiego, która razem z Janem Pawłem II obchodzi w tym dniu  swoje urodziny.

Niech Święty Jan Paweł II błogosławi z Nieba naszej społeczności szkolnej i wspiera we wszystkich naszych działaniach.

Kronikarz szkolny – Katarzyna Dobosz