Nakło nad Notecią: Warsztaty kulinarne

„Kocham te moje pokręcone garnki, czyli z miłości do kuchni” , to cykl warsztatów kulinarnych uczniów Branżowej Szkoły I stopnia Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

30 i 31 maja 2023 r zapisze się na kartach historii szkoły. W tych dniach uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pod bacznym okiem pana Szymona Brukwickiego z Akademii Rozwoju Kulinarnego w Nakle nad Notecią.

Były to dni intensywnej pracy pod okiem MISTRZA. Poza wiedzą teoretyczną młodzi, przyszli kucharze przygotowywali samodzielnie wiele przepysznych dań. W menu warsztatów znalazło się wszystko, co zdrowe, wiosenne i smaczne: chłodnik z ogórków, botwinka, kartofel salad, biała kiełbasa w bułce orkiszowej z ketchupem dyniowym, gołąbki z młodej kapusty z sosem pomidorowym, tort z mascarpone i truskawkami, trifle z mascarpone i sosem czekoladowym oraz lemoniadę.

Cudowna atmosfera, którą wprowadził na warsztatach pan Szymon Brukwicki, świeżość produktów, smakowitość i estetyka dań przygotowanych przez bardzo zaangażowaną młodzież, spowodowała,  że chcemy więcej 😉 kolejne spotkanie we wrześniu. Nie możemy się już doczekać .

Warsztaty zakończyły się otrzymaniem certyfikatów.

Zajęcia pozalekcyjne pod nazwą „LUBię gotować”  zostały współfinansowane ze środków Powiatu Nakielskiego.

 

Zespół Szkół w Lubaszczu