Nakło nad Notecią: XI Mikołajkowo – Gwiazdkowy Turniej piłki nożnej LZS. „Zorza” Ślesin zwycięzcą

W sobotnie popołudnie 3 grudnia 2022 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie odbył się kolejny XI halowy  Mikołajkowo-Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej LZS. W zawodach udział wzięło udział 6 zespołów reprezentujących ogniska LZS: „Dąb” Potulice,  „Skra” Paterek, „Kanał”  Występ, „Zieloni” Gorzeń, „Luks-Start Nakło oraz gospodarze  „Zorza” Ślesin. Drużyny powitał przewodniczący Rady Miejsko-Gminnej LZS Jacek Kiersznicki wraz z z-cą Mirosławem Bladzichem i Łukaszem Michalakiem z Rady LZS „Zorza”, który dokonał otwarcia zawodów. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć Mikołaja, który przybył ze słodkimi upominkami nagrodami i napojami. Zespoły zostały rozlosowane na 2 grupy. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdy po 12 minut. Sędzią głównym zawodów był Łukasz Boiński.
Wyniki:
 
GRUPA  „A”
Paterek – Luks – Start    6:3
Luks-Start  –  Występ    1:11
Występ – Paterek          3:0
Kolejność:
1m. – Występ – 6 pkt
2m  – Paterek – 3 pkt
3m  –  Luks-Start Nakło – 0 pkt
GRUPA „B”
Ślesin – Potulice 2:1
Gorzeń – Ślesin  1:3
Potulice – Gorzeń 3:2
Kolejność:
1m. – Ślesin – 6 pkt
2m. – Potulice – 3 pkt
3m. – Gorzeń – 0 pkt
Mecze Finałowe o:
–  V miejsce –  Luks Start Nakło – Zieloni Gorzeń – 0:4
–  III miejsce  Potulice – Paterek – 4:2
–  I miejsce –    Ślesin –  Występ – 0:0,  rzuty karne 1:0 dla Ślesina
Po raz pierwszy w historii Turnieju o zwycięstwie decydowały rzuty karne w których bramkarz ze Ślesina okazał się lepszym. Mecze stały na wysokim poziomie, bardzo zacięte wyrównane,po niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków a niektóre zdobywane bramki godne pokazywania.
Klasyfikacja końcowa:
 
1 miejsce  LZS „Zorza” Ślesin
2 miejsce  LZS „Kanał” Występ
3 miejsce  LZS „Dąb” Potulice
4 miejsce  LZS „Skra” Paterek
5 miejsce  LZS „Zieloni” Gorzeń
6 miejsce LZS „Luks-Start” Nakło
 
Dodatkowo przyznane zostały 3 nagrody indywidualne:
 
– najlepszy bramkarz  – Robert Stróżyk
– król strzelców  – Waldemar Sobol
– najlepszy zawodnik  – Kacper Tyszkiewicz
 
Zespoły otrzymały puchary, dyplomy, nagrody w postaci sprzętu sportowego, a wyróżnieni indywidualnie dodatkowe statuetki. Dla Wszystkich  przygotowano słodki poczęstunek i napoje Środki pochodziły z otwartego konkursu ofert na wykonywanie zadań pożytku publicznego dla organizacji pozarządowych.
Organizatorami turnieju były: LZS „Zorza” Ślesin, Rada Miejsko -Gminna LZS, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ślesinie.  Serdeczne podziękowania także dla Mikołaja – p Piotra Niemczyńskiego.
17 grudnia 2022 r. o godz.  10 00 na strzelnicy przy ZS-P 4 odbędą się jubileuszowe X Mistrzostwa Miasta I Gminy Nakło w strzelectwie LZS w klasyfikacji indywidualnej i
 drużynowej.
Jacek Kiersznicki